Łamy, nakład, offset ... O co chodzi z tą Gazetą Ślubną?

23.03.2019 | Gazety Ślubne

Dziennik Weselny

Łamy, nakład, offset... O co chodzi z tą Gazetą Ślubną?

23.03.2019 | Gazety Ślubne

Lada moment pojawicie się na łamach gazety i to w niemałym nakładzie. My czujemy podekscytowanie, że nasza ciężka praca w końcu trafi na offset! Wiecie jednak, co w fachowym języku oznaczają te słowa?

Czemu nie mylimy kiosku z księgarnią?

To idealne proporcje kolumn i łamów sprawiają, że tekst jest ładny, przystępny i z chęcią zagłębiamy się w jego lekturę. W poligrafii łamy to pionowe bloki tekstu o ustalonej szerokości i długości, z których składa się kolumna. Łatwo wyobrazić sobie to w opozycji do książki, której każda strona to jeden obszerny fragment tekstu, otoczony marginesem. Gazeta to kilka takich tekstów, które łamią się i tworzą przyjemne dla oka bloki. To dzięki nim Dziennik Weselny od razu kojarzy nam się z gazetą. Precyzyjne określenie odległość między kolumnami i łamami to podstawa pracy projektanta.

Milion egzemplarzy New York Timesa

Każdy dojrzały dziennikarz marzy o własnej kolumnie w tematyce, która jest bliska jego twórczości. Chce trafić do odbiorców, którzy będą czytali go z wypiekami na twarzy, a im ich więcej, tym lepiej. Gazety z najświeższymi wiadomościami mają największe nakładyNew York Times drukuje około 1 000 000 sztuk. To jednak pisma lokalne i branżowe, czy tematyczne dodatki do gazet trafiają do prawdziwych pasjonatów. Wielkość nakładu, czyli ilość drukowanych egzemplarzy Gazety Ślubnej, zależy od Was. Macie wyłączność na jej kolumny, dlatego fajnie, jeśli stworzycie je z myślą o Waszym niewielkim gronie czytelników.

Na nocnej zmianie w drukarni

Redakcja ma 24 godziny na zapełnienie stron najświeższymi informacjami z całego świata. Sztab ludzi pracuje cały dzień, aby dać prasie drukarskiej nocną zmianę. Powielenie dużych ilości gazet w tak krótkim czasie możliwe jest dzięki technologii druku offsetowego. Gazety drukowane są tak od trzech wieków. Offset to technika przenoszenia obrazu za pomocą matrycy, która odbija tekst na arkuszach papieru. Drukarnie kojarzą nam się z charakterystycznym, jednostajnym hałasem. To właśnie pokryte gumą, zmechanizowane cylindry ciągną pasy papieru. Dzięki sile odpychania wody i farby zostawiają na nim tekst i obrazy. W takiej właśnie technice druku powstaje Gazet Ślubna.

To łamy, kolumny i offset nadają Dziennikowi Weselnemu wygląd i charakter prawdziwej gazety. Cudownie, jeśli i Wy docenicie idealną harmonię tekstu, która sprawia, że mimo upływających lat nigdy nie pomylimy Gazety Ślubnej z niczym innym.

Jak zaciekawić gości weselnych? Sprawdź jakie artykuły wybrały inne pary!

14.05.2019 | Gazety Ślubne

Gazeta Ślubna powstaje dla gości. Warto wykorzystać ją, aby urozmaicić przyjęcie weselne o kilka ciekawostek. Jeśli nie macie pomysłu, jak wzbogacić Wasze wydanie, możecie wykorzystać nasze propozycje.

Łamy, nakład, offset… O co tak naprawdę chodzi z tą Gazetą Ślubną?

23.03.2019 | Gazety Ślubne

Lada moment pojawicie się na łamach gazety i to w niemałym nakładzie. My czujemy podekscytowanie, że nasza ciężka praca w końcu trafi na offset! Wiecie jednak, co w fachowym języku oznaczają te słowa?

Ania&Mateusz, jak to sie stało, że tych dwoje się pokochało?

27.03.2019 | Gazety Ślubne

Gdy dwoje ludzi postanawia być razem do końca życia, mówimy o prawdziwej miłości. Często elektryzującą moc przyciągania można poczuć przy pierwszym spotkaniu. Jak było w tym wypadku?

Jeśli chcecie stworzyć własną Gazetę Ślubną, napiszcie na kontakt@gazetyslubne.pl
lub skorzystajcie z formularza.