bw-48

Łamy, nakład, offset… O co chodzi z tą Gazetą Ślubną?

Lada moment pojawicie się na łamach gazety i to w niemałym nakładzie. My czujemy podekscytowanie, że nasza ciężka praca w końcu trafi na offset! Wiecie jednak, co w fachowym języku oznaczają te słowa? Czemu nie mylimy kiosku z księgarnią?

To idealne proporcje kolumn i łamów sprawiają, że tekst jest ładny, przystępny i z chęcią zagłębiamy się w jego lekturę. W poligrafii łamy to pionowe bloki tekstu o ustalonej szerokości i długości, z których składa się kolumna. Łatwo wyobrazić sobie to w opozycji do książki, której każda strona to jeden obszerny fragment tekstu, otoczony marginesem. Gazeta to kilka takich tekstów, które łamią się i tworzą przyjemne dla oka bloki. To dzięki nim Dziennik Weselny od razu kojarzy nam się z gazetą. Precyzyjne określenie odległość między kolumnami i łamami to podstawa pracy projektanta.

Każdy dojrzały dziennikarz marzy o własnej kolumnie w tematyce, która jest bliska jego twórczości. Chce trafić do odbiorców, którzy będą czytali go z wypiekami na twarzy, a im ich więcej, tym lepiej. Gazety z najświeższymi wiadomościami mają największe nakłady. New York Times drukuje około 1 000 000 sztuk. To jednak pisma lokalne i branżowe, czy tematyczne dodatki do gazet trafiają do prawdziwych pasjonatów. Wielkość nakładu, czyli ilość drukowanych egzemplarzy Gazety Ślubnej, zależy od Was. Macie wyłączność na jej kolumny, dlatego fajnie, jeśli stworzycie je z myślą o Waszym niewielkim gronie czytelników.

Redakcja ma 24 godziny na zapełnienie stron najświeższymi informacjami z całego świata. Sztab ludzi pracuje cały dzień, aby dać prasie drukarskiej nocną zmianę. Powielenie dużych ilości gazet w tak krótkim czasie możliwe jest dzięki technologii druku offsetowego. Gazety drukowane są tak od trzech wieków. Offset to technika przenoszenia obrazu za pomocą matrycy, która odbija tekst na arkuszach papieru. Drukarnie kojarzą nam się z charakterystycznym, jednostajnym hałasem. To właśnie pokryte gumą, zmechanizowane cylindry ciągną pasy papieru. Dzięki sile odpychania wody i farby zostawiają na nim tekst i obrazy. W takiej właśnie technice druku powstaje Gazet Ślubna.

To łamy, kolumny i offset nadają Dziennikowi Weselnemu wygląd i charakter prawdziwej gazety. Cudownie, jeśli i Wy docenicie idealną harmonię tekstu, która sprawia, że mimo upływających lat nigdy nie pomylimy Gazety Ślubnej z niczym innym.

****

Czujesz niedosyt? Zobacz więcej wpisów!

Czujesz niedosyt?
Zobacz więcej wpisów!

bw-48

Lada moment pojawicie się na łamach gazety i to w niemałym nakładzie. My czujemy podekscytowanie, że nasza ciężka praca w końcu trafi na offset! Wiecie jednak, co w fachowym języku oznaczają te słowa?

vitor-pinto-1131651-unsplash

Ona z południa Polski, on z wioski gdzieś w Niemczech. On kocha tenis, ona woli aktywność w pojedynkę; on zrywa się skoro świt, ale już przed wieczorem śpi jak dziecko, ona niechętnie wstaje rano, jednak bez problemu może nie spać do późna;

wedding-g43b65daa9_1920

Natalia i Maciej to zgrana para – prywatnie i zawodowo. Oboje są specjalistami w swoich dziedzinach. On zajmuje się organizacją transportów w firmie handlowej, ona programuje systemy dla firm transportowych oraz księgowych.

dog-g48ce3bdf9_1920

Oboje aktywni w swoim zawodzie, a nawet w tej samej firmie. Na co dzień tworzą oprogramowania dla linii lotniczych, co doskonale współgra z ich zainteresowaniami, bo poza tym, że kochają to co robią, uwielbiają też podróże – zwłaszcza te podniebne.

Stwórzmy razem Waszą gazetę!

Stwórzmy razem Waszą gazetę!

Skontaktuj się

kontakt@gazetyslubne.pl

Skontaktuj się

kontakt@gazetyslubne.pl